ZALETY KOTŁA PULSACYJNEGO

Koncepcja budowy Kotła Pulsacyjnego zapewnia mu unikalne właściwości:
* Rewolucyjna zasada działania i brak palnika umożliwiają osiąganie uśrednionej sprawności na poziomie 109% PCI. W Kotle Pulsacyjnym nie ma modulacji mocy takiej jaka znana jest z kotłów wyposażonych w palnik. Z kotła o mocy 20kW możemy teoretycznie uzyskać od 1 do 20 kW mocy.
* Standardowe sterowanie dla 3 niezależnych obiegów. Grzejniki, ogrzewanie podłogowe i produkcja ciepłej wody użytkowej sterowane i zasilane są przez ten sam kocioł (możliwości kombinacji obiegów są dowolne). Kocioł Pulsacyjny nadzoruje niezależnie każdy obieg aby uzyskać jak największe oszczędności i komfort.
* Zbędna staje się regulacja i czyszczenie kotła.
* Do 40% oszczędności w zużyciu gazu w porównaniu do tradycyjnego kotła.
* Automatyczna korekcja i optymalizacja temperatury wody ogrzewania zależnie od temperatury zewnętrznej i wewnętrznej każdego obszaru zapewniają jeszcze większy komfort i oszczędności.
* Istnieje możliwość bezpośredniego podłączenie kotła pulsacyjnego ogrzewania podłogowego bez dodatkowych akcesoriów (bez konieczności zastosowania zaworu trójdrożnego, zaworu mieszającego).
* Kocioł Pulsacyjny to perfekcyjnie wykonane urządzenie. Kocioł w całości wyprodukowany jest w Unii Europejskiej.
* Możliwość wykonania bardzo taniego komina.
* Kocioł Pulsacyjny jest seryjnie wyposażony w system zapobiegający tworzeniu się bakterii legionelli zapewniając maksymalną ochronę i higienę swoim użytkownikom.
* Długość przewodu wydechowego do 35 m, zarówno w poziomie jak i pionie. Kocioł Pulsacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla zabytkowych budynków.
* Dzięki niewielkim wymiarom, małej wadze i łatwym podłączeniom Kocioł Pulsacyjny jest łatwy w instalacji. * Straty postojowe to zaledwie 44W.
* Podczas działania zużycie energii elektrycznej jest 4-krotnie mniejsze w porównaniu do pozostałych kotłów kondensacyjnych.
* Możliwość pracy w obiegu „otwartym”
* Elektroniczny czujnik temperatury wewnętrznej z jej dodatkową korekcją
* Zewnętrzny czujnik pogodowy

Powrót